informacje techniczne
Powrót

INFORMACJE TECHNICZNE:
1. Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzenie zmian konstrukcyjnych oraz nieznacznych różnic w wymiarach prezentowanych mebli nie zmieniając ich ogólnego charakteru. W przypadku późniejszego domówienia istnieje ryzyko nieznacznej różnicy w wymiarze, kolorystyce drewna i tkanin.

2. Wszystkie krzesła i nogi wykonane są z drewna bukowego, dodatkowo mogą być wyprodukowane nogi dębowe.

3. Drewno jest materiałem naturalnym a wyroby  z niego wykonane cechuje nie jednolitość. Dzięki temu każdy mebel jest wyjątkowy i nie powtarzalny. struktura drewna jest zawsze zróżnicowana, z tego względu  różnice w kolorze i ukształtowaniu słojów a także przebarwienia na elementach są cechami typowymi dla drewna i nie stanowi podstawy do reklamacji. Zgodność słojów na blacie stołu uniemożliwia dopasowanie słojów na wkładkach i nie stanowi podstaw do reklamacji.

4. Wszystkie produkty mogą być lakierowane na dowolny kolor oraz w miarę możliwości wg próbki klienta, dopuszcza się różnice w odcieniu.

5. Producent nie odpowiada za uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie użytkowania.

6. Istnieje możliwość wyboru dowolnej tkaniny obiciowej dostępnej na stronie internetowej producenta.

7. Kolory mebli oraz materiałów obiciowych prezentowanych na stronie internetowej mogą różnić się od kolorów w rzeczywistości.

8. Wszystkie wymiary podano w centymetrach.

9. Zbyt suche lub wilgotne powietrze może powodować deformacje litych drewnianych części. Należy unikać stawiania mebli na mokrej powierzchni (mokre podłogi, dywany) ponieważ drewno może absorbować wodę.

10. Meble powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego. Pod wpływem promieniowania słonecznego drewno ulega zmianom barwy, a powłoki  lakiernicze ulegają degradacji.

11. Polakierowane powierzchnie mebli należy chronić przed bezpośrednim działaniem  wysokiej temperatury, wody, rozpuszczalników i wszelkich kryształów. Powłokę lakierniczą mogą uszkodzić przedmioty o ostrych lub szorstkich powierzchniach.. Wylane płyny powinny być natychmiast wytarte.

12. Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego powinny być odkurzane czystą i suchą szmatką. Przy większych zabrudzeniach można używać miękkiej szmatki lekko zwilżonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących (mydło, płyn do szyb), a następnie należy niezwłocznie osuszyć powierzchnie przez wytarcie szmatka suchą.

13. Nie należy używać środków do czyszczenia zawierających substancje  ścierające lub rozpuszczalniki gdyż moga one działać negatywnie na wygląd powłoki lakierniczej.

14. Producent nie ponosi odpowiedzialności za spory wynikające z nie zapoznaniem się z informacją  techniczną.

TOMAR - producent stołów i krzeseł
Wszystkie prawa do fotografii oraz treści zamieszczonych na tej stronie są chronione przez polskie prawo autorskie. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora jest zabronione ©.